მნიშვნელოვანია, რომ გაცვლითი პროგრამის მონაწილეებმა განვამტკიცოთ კავშირი ევროპასთან პერსონალური მცირე წვლილის შეტანით - ელენე ნარმანია, ტრანსგლობალური ბიზნეს სამართლის ფაკულტეტის სტუდენტი (ფოტო)
27 / თებერვალი 2025
24 წლის ზუგდიდელი ელენე ნარმანია Erasmus + - ის გაცვლითი პროგრამით პორტუგალიის ქალაქ ბრაგაში, Minho-ს უნივერსიტეტში, ტრანსგლობალური ბიზნეს სამართლის ფაკულტეტზე სწავლობს. მისი თქმით, ევროპულ ქვეყანაში სწავლის მოტივაცია თეორიული და პრაქტიკული ცოდნის მიღებასთან ერთად, პიროვნული განვითარებაც იყო.
პროფესიის არჩევაში განსაკუთრებული როლი ითამაშა გაცვლით პროგრამებში მონაწილეობამ, - ზუგდიდელი ანა კვარაცხელია ევროპულ გამოცდილებაზე
18 / იანვარი 2025
ორსანტიის საჯაროს სკოლის მე - 12 კლასის მოსწავლე, ანა კვარაცხელია, ცოტა ხნის წინ, მოკლევადიანი გაცვლითი პროგრამით, ჯერ ბოსნიაში, შემდეგ კი ხორვატიაში იმყოფებოდა.
ახალგაზრდებს მსგავსი პროგრამები მომავალ ლიდერებად აყალიბებს - FLEX პროგრამის კურსდამთავრებული, ცოტნე გოგია (ფოტო)
13 / დეკემბერი 2024
18 წლის ცოტნე გოგია, რამდენიმე წელია, სხვადასხვა მოკლევადიან და გრძელვადიან გაცვლით პროგრამაში მონაწილეობს. ამჟამად, ის „ევროპის სოლიდარობის კორპუსის“ პროგრამით ნიდერლანდებში იმყოფება და გეგმავს, ერთი წლის