• PHPImageWorkshop\Exception\ImageWorkshopBaseException: [8]: Error occurs when save image "/var/www/radioatinati.ge/public_html/pictures/9". __LINE__
ზუგდიდის სტადიონის მშენებლობისთვის კომპანიის შერჩევის პროცესი მიმდინარეობს
"საქართველოს მუნიციპალური განვითარების ფონდის" მიერ გამოცხადებული ტენდერის თანახმად, ზუგდიდის "უეფას" მესამე კატეგორიის საფეხბურთო სტადიონის და სათადარიგო სტადიონის მშენებლობისთვის კომპანიის შერჩევა- შეფასების პროცესი მიმდინარეობს.
შესყიდვების კონკურსში ერთადერთმა პრეტენდენტმა "შპს სფრინგ კონსტრაქშენმა" მიიღო მონაწილეობა. მან 21 ივნისს, ფონდს 16 137 000 ლარი შესთავაზა.
ინფორმაციისთვის, კომპანიამ 2020 წელს რუხის, 2021 წელს კი ფოთის საფეხბურთო ცენტრის სამშენებლო სამუშაოები შეასრულა.
შეგახსენებთ, ზუგდიდის ცენტრალური სტადიონის მშენებლობა 2015 წელს დაიწყო და მისი დასრულება 2017 წელს დაანონსდა. UEFA-ს სტანდარტებთან შეუსაბამობის გამო, მისი ექსპლუატაცია 2020 წლამდე გადაიდო, თუმცა ამ დროშიც ვერ მოხერხდა სამუშაოების დასრულება.
სამხარაულის ექსპერტიზის ბიუროს დასკვნის მიხედვით, სტადიონზე მწყობრიდანაა გამოსული ტრიბუნის პირველი ნაკვეთურის რკინაბეტონის კარკასი, გამაგრებითი სამუშაოები დღემდე დაუსრულებელია, რიგელებში ახალი ბზარები შეინიშნება, შიგნითა სივრცეები დანესტიანებულია.
მისი რეკონსტრუქციისთვის მუნიციპალური განვითარების ფონდმა 31 მაისს, 16 300 000 ლარის ტენდერი გამოაცხადა.
ფოტო/ვიზუალიზაცია: შპს "კარკასი"
ზუგდიდის სტადიონის შენებას 9 წელი, 2 ტენდერი და 14 მლნ დასჭირდა, დასასრულებლად კიდევ 16 მლნ გამოიყო - ფლანგვის დეტექტორი
ზუგდიდის სტადიონის UEFA-ს სტანდარტებით აშენებისთვის კიდევ 16.3 მილიონი ლარი დაიხარჯება (ფოტო)
ზუგდიდში UEFA-ს სტანდარტების სტადიონი, რომლის მშენებლობა 2017 წელს უნდა დასრულებულიყო, დღემდე არ გახსნილა - ფლანგვის დეტექტორი (ფოტო)