ზუგდიდში საშობაო ალილოს მსვლელობა  გაიმართა (ფოტორეპორტაჟი)
ზუგდიდში საშობაო ალილოს მსვლელობა გაიმართა (ფოტორეპორტაჟი)
07 / იანვარი 2025
ზუგდიდში ვლაქერნის ყოვლადწმინდა ღმრთისმშობლის ხატის სახელობის საკათედრო ტაძრის ეზოში, შობის დღესასწაულთან დაკავშირებით, სასულიერო პირებმა და მრევლმა მსვლელობა 12:00 საათზე დაიწყეს და ქალაქის ცენტრალური ქუჩებისკენ გაემართნენ.
პროტესტის ერთი თვე ზუგდიდში (ფოტორეპორტაჟი)
28 / დეკემბერი 2024
დღეს, 28 დეკემბერს, საყოველთაო პროტესტის დაწყებიდან ერთი თვე გავიდა.
ზუგდიდელები ევროკავშირთან მოლაპარაკებების გახსნის საკითხის 2028 წლამდე შეჩერებას აპროტესტებენ (ფოტორეპორტაჟი)
29 / ნოემბერი 2024
ზუგდიდში საპროტესტო აქციის მონაწილეები სამხარეო ადმინისტრაციის შენობიდან მსვლელობით დაიძრნენ ქალაქის ქუჩებში.
ზუგდიდის ბოტანიკურ ბაღში სტიქიამ 29 ხე დააზიანა (ფოტო)
30 / სექტემბერი 2024
ზუგდიდში ძლიერმა ქარმა ბოტანიკური ბაღი დააზიანა. მოქალაქეების უსაფრთხოების მიზნით, ვიზიტორებისთვის ის დაკეტილია.
ტურისტული სეზონი ანაკლიასა და განმუხურში (ფოტო/ვიდეო)
02 / აგვისტო 2024
სამეგრელო-ზემო სვანეთის მზარდი ტურისტული პოტენციალისთვის ერთ-ერთი მნიშვნელოვანი კომპონენტი საზღვაო სეზონია. მრავალფეროვანი ლანდშაფტი რეგიონს განსაკუთრებულად მიმზიდველს ხდის. შესაბამისად, ზაფხულში
როგორ აღნიშნავენ ვლაქერნობის დღესასწაულს ზუგდიდში (ფოტო)
15 / ივლისი 2024
დღეს საქართველოს მართლმადიდებელი ეკლესია ყოვლადწმინდა ღვთისმშობლის პატიოსანი სამოსლის ვლაქერნაში დადების დღესასწაულს აღნიშნავს. ამ წუთებში ზუგდიდში, ივერიის ღვთისმშობლის სახელობის მშენებარე ტაძარში წირვა-
როგორ იზეიმა ზუგდიდმა დამოუკიდებლობის დღე (ფოტორეპორტაჟი)
26 / მაისი 2024
დღეს ზუგდიდში მოქალაქეებმა 1918 წლის 26 მაისის ისტორიული გადაწყვეტილება, საქართველოს დამოუკიდებლობის აქტის მიღება 106-ედ აღნიშნეს. ტრადიციულად, ღონისძიების მთავარი ლოკაცია ცენტრალური მოედანი იყო, სადაც
ზუგდიდში დამოუკიდებლობის დღეს აღნიშნავენ (ფოტო/ვიდეო)
საქართველოს დამოუკიდებლობის 106 წლისთავთან დაკავშირებით, ზუგდიდში დილიდან საზეიმო აქტივობები ტარდება. ადგილობრივები ცენტრალურ მოედანზე იკრიბებიან და სხვადასხვა სივრცეებს ათვალიერებენ.
ფაშიზმზე გამარჯვების დღე - ზუგდიდელი გემის ელექტრიკოსის ისტორია (ფოტო/ვიდეო)
09 / მაისი 2024
9 მაისი ფაშიზმზე გამარჯვების დღეა. 79 წლის წინ, ზუსტად ამ დღეს გერმანიამ კაპიტულაციას ხელი მოაწერა და მეორე მსოფლიო ომი დასრულდა.
წმინდა ცეცხლის გადმოსვლა საოცარი ემოცია იყო  - ზუგდიდელი მორწმუნე აღდგომის ტაძარში სადღესასწაულო ატმოსფეროზე (ფოტო/ვიდეო)
წმინდა ცეცხლის გადმოსვლა საოცარი ემოცია იყო - ზუგდიდელი მორწმუნე აღდგომის ტაძარში სადღესასწაულო ატმოსფეროზე (ფოტო/ვიდეო)
04 / მაისი 2024
აღდგომის დღესასწაულამდე ერთი დღით ადრე იერუსალიმის ძველ ქალაქში, ქრისტეს აღდგომის ტაძარში წმინდა ცეცხლის გადმოსვლის რიტუალი სრულდება.
ზუგდიდის ბაზარი სააღდგომოდ - რას ამბობენ მყიდველები და მოვაჭრეები (ფოტო/ვიდეო)
02 / მაისი 2024
ზუგდიდის ბაზარში სააღდგომო სუფრისთვის ვაჭრობა მიმდინარეობს, თუმცა მოვაჭრეების ნაწილი მყიდველების სიმცირეს უჩივის.
"იდეა შესაძლებლობაა" – GLC-ის სკოლის მოსწავლეებმა საქველმოქმედო გამოფენა-გაყიდვა გამართეს (ფოტო/ვიდეო)
25 / აპრილი 2024
დღეს ზუგდიდის ცენტრალური ბულვარის ტერიტორიაზე GLჩ-ის სკოლის მეათე და მეთერთმეტე კლასის მოსწავლეებმა პროექტის, "იდეა შესაძლებლობაა" ფარგლებში, საქველმოქმედო ღონისძიება გამართეს. მათ საკუთარი ხელნაკეთი
რატომ არა ე.წ აგენტების კანონს - ზუგდიდელების პასუხები (ფოტო/ვიდეო)
15 / აპრილი 2024
დღეს ზუგდიდში აქცია, სახელწოდებით "არა რუსულ კანონს" გაიმართა. მოქალაქეებმა, სამოქალაქო საზოგადოების წევრებთან და პოლიტიკოსებთან ერთად, გააპროტესტეს ე.წ უცხოელი აგენტების კანონის საკანონმდებლო
რუსული კანონით აფხაზეთს ვერ დავიბრუნებთ - აქცია ზუგდიდში (ფოტორეპორტაჟი)
ზუგდიდში მოქალაქეებმა კიდევ ერთხელ გააპროტესტეს "ქართული ოცნების" მიერ ხელახლა ინიცირებული კანონი ე.წ. აგენტების შესახებ.
გაცვლითი პროგრამები, როგორც წარმატების დასაწყისი - ზუგდიდელი ანი გაბელიას ევროპული განათლება (ფოტო/ვიდეო)
13 / აპრილი 2024
23 წლის ანი გაბელია შოთა მესხიას სახელობის უნივერსიტეტში ინგლისური ენის პროფესიულ მიმართულებაზე ლექციებს კითხულობს. ის 2020-2021 წლებში გაცვლითი პროგრამით პორტუგალიაში, „პორტოს საერთაშორისო უნივერსიტეტში“ სწავლობდა.
საბჭოთა სიმბოლიკა სამეგრელოს ქუჩებში (ფოტორეპორტაჟი)
19 / მარტი 2024
სამეგრელოს ქუჩებში დღესაც შეხვდებით 40-იანი წლების საბჭოთა სიმბოლოებს, მათ შორის ლენინისა და სტალინის ბიუსტს, ნამგალს, უროს, ხუთქიმიან ვარსკვლავსა და მეორე მსოფლიო ომის სააგიტაციო პლაკატებს.
მე თუ ეს შევძელი, სხვაც აუცილებლად შეძლებს - ზუგდიდელი ანა ცირდავა გერმანულ გამოცდილებაზე (ფოტო/ვიდეო)
11 / მარტი 2024
ზუგდიდელმა ანა ცირდავამ სპეციალობად სოციალური მუშაკობა აირჩია, იცის, რომ მისი მომავალი პროფესია თანამედროვე ეპოქაში უმნიშვნელოვანეს როლს თამაშობს.
ზუგდიდის ბოტანიკური ბაღის სტუმრები გაზაფხულის პირველ დღეებში (ფოტო/ვიდეო)
06 / მარტი 2024
ზუგდიდის ბოტანიკური ბაღი და გაზაფხული საუკეთესო კომბინაციაა დამთვალიერებელთათვის, რათა ისიამოვნონ როგორც მრავალწლოვანი მარადმწვანე ხე-მცენარეების, ასევე სეზონისთვის დამახასიათებელი ყვავილნარების ხილვით, სუფთა ჰაერით და სიმშვიდით.
დედის დღე რუსეთის ტყვე შვილის მოლოდინში - დალი ჩხეიძის და მამუკა გაწერელიას ამბავი (ფოტო/ვიდეო)
03 / მარტი 2024
მეორე წელია, შვილს, მამუკას, დედისთვის 3 მარტი, დედის დღე არ მიულოცია. ამ დღეს დალი ჩხეიძე ომში მყოფი შვილის სატელეფონო ზარს განსაკუთრებულად ელოდა, თუმცა, ზარი არ ყოფილა.
პირველი დაბადების დღე 4 წლის შემდეგ - 29 თებერვალს დაბადებული ალექსანდრე (ფოტო/ვიდეო)
29 / თებერვალი 2024
ალექსანდრე მოლაშხია 4 წლისაა. 2020 წლის 29 თებერვალს, ნაკიან წელიწადს დაიბადა, ამიტომაც წელს პირველად ექნება „ნამდვილი“ დაბადების დღე.