რადიო "ათინათმა" ზუგდიდის ქუჩებში მოქალაქეებს ჰკითხა, მიდიან თუ არა საპარლამენტო არჩევნებზე. გამოკითხულთა უმრავლესობა არჩევნებზე მიდის, ნაწილს ჯერ არა აქვს გადაწყვეტილი, რამდენიმემ კი თქვა, რომ არ აპირებს არჩევნებზე წასვლას.
მას შემდეგ, რაც "ქართულმა ოცნებამ" "აგენტების კანონი" ხელახლა დააინიციირა და მიიღო, საპროტესტო აქციები არ წყდება. ქვეყნის სტრატეგიული პარტნიორი და ევროკავშირის წევრი ყველა ქვეყანა ხელისუფლებას კანონის ცვლილების ან
სტატისტიკის ეროვნულმა სამსახურმა რამდენიმე კვირის წინ გამოაქვეყნა ანგარიში, რომელშიც ვკითხულობთ, რომ სამეგრელო ზემო სვანეთში 2023 წლის IV კვარტალში საშუალო თვიურმა ხელფასმა 1310 ლარი შეადგინა.
ირაკლი ჩიქოვანი 2020 წლიდან ზუგდიდის მაჟორიტარი დეპუტატია. ახლა ის თავდაცვის მინისტრობისთვის ემზადება. ჩიქოვანი პრემიერ-მინისტრობის კანდიდატმა ირაკლი კობახიძემ ამ პოსტზე "ქართული ოცნების" ყრილობაზე წარადგინა.
საქართველოს მართლმადიდებელი ეკლესიის წმინდა სინოდმა 3 ნოემბერს გამოქვეყნებული განჩინებით დაადგინა, რომ ნათლიების რაოდენობა ორს არ უნდა აღემატებოდეს, ხოლო კათოლიკოს-პატრიარქის ნათლიად დადგომის შემთხვევაში, დასაშვებია სამი.
რუსეთის ფედერაციის პრეზიდენტმა ვლადიმერ პუტინმა ხელი მოაწერა ბრძანებას საქართველოსთან სავიზო რეჟიმის გაუქმების შესახებ, რამაც საზოგადოების არაერთგვაროვანი რეაქცია გამოიწვია.
ზუგდიდის მასშტაბით 169 ახალი სამეთვალყურეო კამერა დამონტაჟდა. მერიაში ამას საზოგადოებრივი უსაფრთხოების, ავტოსაგზაო შემთხვევებისა და მართლწესრიგის საფრთხის
მას შემდეგ, რაც პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი ღარიბაშვილმა განაცხადა, რომ ანაკლიის პორტი სახელმწიფოს თანამონაწილეობით აშენდება და მისი 51 % -ის მფლობელი საქართველო იქნება, რადიო “ათინათი” ანაკლიელების აზრით დაინტერესდა.
რუსეთიდან საქართველოში შემომსვლელი რუსეთის მოქალაქეების რაოდენობის ზრდამ ქვეყნის მასშტაბით მოსახლეობის უმეტესად უარყოფითი დამოკიდებულება გამოიწვია, თუმცა არსებობს განსხვავებული მოსაზრებებიც.
ევროკომისიის რეკომენდაცით საქართველოსთვის ევროკავშირის წევრობის კანდიდატის სტატუსის მინიჭების საკითხი გარკვეული პირობების შესრულების შემთხვევაში გადაწყდება.