სანდრა რულოვსის ჩაწერისას მომხდარ ინციდენტში მონაწილეს პატიმრობა შეეფარდა
ზუგდიდში, 14 მაისს მომხდარ ინციდენტში მონაწილე გელა კვარაცხელიას წინასწარი პატიმრობა შეეფარდა. ამის შესახებ რადიო „ათინათს“ ზუგდიდის რაიონულ სასამართლოში უთხრეს. მათივე ცნობით, გადაწყვეტილება მოსამართლე შოთა ბიჭიამ მიიღო.
დადიანების სასახლის ეზოში გაერთიანებული ოპოზიციიდან მერობის კანდიდატის სანდრა რულოვსის ჩაწერეის დროს ინციდენტი მოხდა. რამდენიმე ადამიანმა გადაღების უფლებას არ მისცა ოპერატორს და ფოტოგრაფს. ისინი გადამღები ჯგუფის ერთ-ერთ წარმომადგენელს ფიზიკურადაც შეეხნენ. პოლიციამ კვარაცხელია ინციდენტიდან მეორე დღეს დააკავეს.
დადიანების სასახლის ეზოში მომხდარ ინციდენტში მონაწილე ერთ-ერთი პირი დაკავებულია
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის ზუგდიდის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის ბრალდებით, ბელარუსის რესპუბლიკის მოქალაქე 1990 წელს დაბადებული მ.ვ. დააკავეს. ამის შესახებ ინფორმაციას უწყება საკუთარ ვებ გვერდზე ავრცელებს.