ოპოზიციონერი საკრებულოს თავმჯდომარის გადაყენების საკითხი ზუგდიდში კვლავ გადაიდო
ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის საკრებულოში მეხუთედ გადაიდო სხდომა, რომელზეც ოპოზიციონერი თავმჯდომარის, მისი, ასევე, ოპოზიციონერი მოადგილეებისა და კომისიების თავმჯდომარეობის საკითხი უნდა განეხილათ.
"ქართული ოცნება" მის მიერვე ინიციირებული საკითხების განხილვას ისევ არ ესწრება, სხდომებს ბოიკოტს უცხადებენ "ნაციონალური მოძრაობის" წევრები, შესაბამისად, კვორუმის შეკრებას წარმომადგენლობითი ორგანო 31 მაისიდან ელოდება.
ამასთან, 31 მაისს "ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის" წევრები საკრებულოში არ მივიდნენ, "ქართული ოცნების" დეპუტატებმა კი, სხდომათა დარბაზში ყოფნის მიუხედავად, რეგისტრაცია არ გაიარეს.
ინფორმაციისთვის, 10 აპრილს ადგილობრივ წარმომადგენლობით ორგანოში "ქართულმა ოცნებამ" და "ხალხის ძალამ" საკრებულოს ოპოზიციონერი თავმჯდომარისა და კომისიების წევრთა იმპიჩმენტის შესახებ წინადადება დაარეგისტრირა.
დღის წესრიგის მიხედვით, მათ, გახარიას პარტია "საქართველოსთვის" წარმომადგენლის გიგა ფარულავას, მისი სამივე მოადგილის - ამავე პარტიის წევრ მალხაზ თორიას, ყოფილი ენმ-სა და ამჟამად "ახალის" წევრების თემურ ბასილაიასა და კახაბერ ჩანგელიას პოსტებიდან გადაყენების საკითხებზე უნდა ემსჯელათ.
პროცესს, ასევე, წინ უძღოდა ბოიკოტი. საკრებულოში სხდომის ჩასატარებლად ხუთჯერ ვერ შედგა კვორუმი, რადგან "ქართული ოცნებისა" და "ნაციონალური მოძრაობის" არცერთი წევრი მას არ დასწრებია.
გადაწყვეტილების მისაღებად, 45 მანდატიან საკრებულოში, სულ ცოტა, 23 ხმაა საჭირო, თუმცა, "ქართულ ოცნებას" მხოლოდ 20 წარმომადგენელი ჰყავს.