პარტია "ახალის" წევრმა და საკრებულოს დეპუტატმა მაია კალანდიამ გუბერნიის შენობის ფასადზე საპროტესტო ბანერი გადმოფინა
პარტია "ახალის" წევრმა და საკრებულოს დეპუტატმა მაია კალანდიამ სამეგრელო-ზემო სვანეთის სამხარეო ადმინისტრაციის ფასადზე საპროტესტო ბანერი გადმოფინა. მასზე გამოსახულია შავი ლაქა, რომლითაც პოლიტიკოსმა არჩევნებში ხმის ფარულობის დარღვევა გააპროტესტა.
"ამ სიმბოლიკის გამოფენისთვის ყველაზე შესაბამისი ადგილი არის სწორედ იქ, სადაც გუშინ გამოვფინე, რადგან კაპიტნებისა და არჩევნების გამყალბებელთა უმრავლესობა მათ შორის ამ შენობაშიც არის. "ქართული ოცნებიდან" საკრებულოს წევრთა უმრავლესობა ჩართული იყო ამ საკითხში. აღნიშნული ფორმით, მინდოდა ყველას დაენახა ეს და მივანიშნე, რომ ამ შენობაშიც სხედან გამყალბებლები. ისინი ებრძვიან ჩვენი ქვეყნის მომავალს. იმ შავი წერტილებით, რითაც მოფენილია ჩვენი ქვეყანა, კონსტიტუციის ერთ-ერთი მთავარი მოთხოვნა, არჩევნების ფარულობა დაირღვა.
რაც შეეხება ევროკავშირის დროშას, ამით მინდოდა მეთქვა, რომ ჩატარებული არჩევნებით და ამ ხელისუფლების პირობებში, ჩვენ ევროკავშირში ვერ გავწევრიანდებით", - ამბობს რადიო "ათინათთან" კალანდია.
შეგახსენებთ, მანამდე, ამავე შენობაზე სამოქალაქო აქტივისტებმა ბანერი წარწერით "გაჟონილია" გადმოფინეს,
7 ნოემბრიდან, საპარლამენტო არჩევნების გასაპროტესტებლად სხვადასხვა წარწერები და სტიკერები პერიოდულად ჩნდება ზუგდიდის ქუჩებში.
ზუგდიდში ბიუსტებსა და ძეგლებს პროტესტის ნიშნად შავი ლაქა გააკრეს (ფოტო)
ზუგდიდის ქუჩებში საპროტესტო წარწერები გამოჩნდა (ფოტო)
"გაჟონილია" - სამეგრელო-ზემო სვანეთის სამხარეო ადმინისტრაციის ფასადზე ბანერი გადმოფინეს
"გაჟონა მასწ" - ზუგდიდში საპროტესტო სტენსილი გამოჩნდა (ფოტო)